Lichořeřišnic skvěle posiluje obranyschopnost a dovede zahřát unavený organismus, podporuje chuť k jídlu a zažívání. Vyznačuje se báječnými antiseptickými a antibiotickými účinky, díky kterému se řadí mezi nejsilnější rostlinné antibiotikum.
-
Jitrocel větší (Plantago major)
Už z dětských pohádek víme, že na drobné poranění musíme přiložit lístek z jitrocele. Pro jeho hojivé účinky otevřených ran se mu také říká myší ouško nebo ranocel.
-
Mateřídouška obecná (Thymus vulgaris)
Mateřídouška obecná je však především nazývána „antibiotikum chudých“, neboť jejím nejvýznamnějším užitím je léčba nemocí dýchací soustavy a zánětlivých onemocnění obecně.
-
Jitrocelový sirup proti kašli – recept, použití
Sirup z jitrocele je přírodní medicínou při kašli a nachlazení. Lze připravit metodou za studena nebo vařením. Níže naleznete recept na oba způsoby přípravy a je jen na Vás, jaký si vyberete.
-
Jitrocel kopinatý (Plantago lanceolata)
Už z dětských pohádek víme, že na drobné poranění musíme přiložit lístek z jitrocele. Pro jeho hojivé účinky otevřených ran se mu také říká myší ouško nebo ranocel. List jitrocele má významné protizánětlivé a čistící účinky, působí na odhlenění a vyčištění dýchacích cest, tlumí kašel a usnadňuje odkašlávání.