Šalvějový čaj je pro své antivirotické a antimikrobiální účinky používán především při zánětech horních cest dýchacích a hrtanu, tzn. při angíně, rýmě, kašli, na léčbu čepů na mandlích, ale také jako výborný hojivý lék při poranění dutiny ústní (hojení po chirurgických zákrocích, vytržení zubu, stomatologické operace, na afty atd.)
-
Lichořeřišnice větší (Tropaeolum majus L.)
Lichořeřišnic skvěle posiluje obranyschopnost a dovede zahřát unavený organismus, podporuje chuť k jídlu a zažívání. Vyznačuje se báječnými antiseptickými a antibiotickými účinky, díky kterému se řadí mezi nejsilnější rostlinné antibiotikum.
-
Tinktura ze šalvěje
Tinktura ze šalvěje pomáhá zejména při nachlazení, bolení v krku a kašli, proto je mezi lidmi velmi oblíbená. Šalvěj obsahuje vysoké množství tříslovin a silic, které působí antimikrobiálně a antiviroticky.
-
Šalvěj lékařská (Salvia oficinalis)
Šalvěj lékařská neboli „spása světa“. Bylinka s krásným fialovým květem a oslnivou vůní, která byla našimi předky považována za magickou, protože má skvělé protizánětlivé účinky a zároveň se jedná o přírodní antidepresivum, proto má také pozitivní vliv na dobrou náladu.
-
Meduňka lékařská (Melissa officinalis)
Chutná, voňavá a velice prospěšná bylinka, která se hodí do každé čajové bylinné směsi. Její citrónové aroma působí blahodárně na lidské smysly a celkově zklidňuje tělo i duši.